איך מנקים תכשיטי כסף?

ברחוב טשרניחובסקי 11 אנחנו נשמח לנקות ולהבריק עבורכם את תכשיטי הכסף 🙂

לפני שאשתף בשיטות הביתיות לניקוי כסף, אשמח להסביר לכן מה זה כסף ולמה הוא משחיר:

אז מה זה בעצם הכסף האמיתי שאנחנו מכירים?

כסף אמיתי – כסף סטרלינג, בשמו המקצועי 925 – מספר זה מעיד על דרגת טוהר הכסף והוא נקרא כך מכיוון שיש בו 92.5% כסף טהור ו 7.5% נחושת. הנחושת מחזקת אותו כחומר ולכן ניתן לייצר ממנו תכשיטים.

כסף טהור או בשמו המקצועי כסף 1000 הוא רך מדי ולכן לא מייצרים ממנו תכשיטים (לעיתים יכול לשמש כמסגרת לבית אבן – מכיוון שהוא רך וקל לכופף אותו לאבן).

לא פעם שמעתי "זה השחיר לי זה לא כסף". אך אם זה השחיר – סימן שזה כסף! 

כסף משחיר (בשפה מקצועית מתחמצן) מסיבות רבות –

לחות גבוהה, חומרים חריפים כמו כלור, גופרית ועוד חומרים כימיים (בושם, קרמים, שמנים), גם מזיעה חומצית ואפילו מהאוויר אם יושב הרבה זמן בחוץ או בקופסת תכשיטים עם ספוג.

אבל..! תמיד ניתן לנקות אותו ולגרום לו להבריק כחדש!

לכן מומלץ לענוד אותו, להתקלח איתו ולעשות איתו הכל (חוץ מהבשמים והשאר שהוזכרו למעלה), מכיוון שהשימוש היומיומי מנקה אותו ומונע התחמצנות שגורמת להשחרה.

במידה ואת לא עונדת את התכשיט באופן יומיומי מומלץ לשמור בשקית ניילון קטנה ואטומה כדי להפחית מגע עם האוויר.

ועכשיו, אשתף במגוון שיטות ביתיות לניקוי כסף. 

כמובן שאפשר ואף מומלץ לשלב כמה שיטות על אותו התכשיט על מנת להגיע לתוצאה הרצויה!

1 אבקת סודה לשתיה – שיטה ידועה ויעילה לניקוי תכשיטי כסף בבית.

צריך :

*תבנית אלומיניום או קערה עטופה בנייר אלומיניום.

*כף 1 או 2 של סודה לשתיה

*חצי כוס מים רותחים (או עד שמכסים את התכשיטים)

* רבע כוס חומץ

* מברשת שיניים (לניקוי חריצים קטנים)

עוטפים את החלק הפנימי של הקערה בנייר אלומיניום או פשוט לוקחים את תבנית האלומיניום ומניחים בתוכה את התכשיטים. לאחר מכן מוסיפים את אבקת הסודה לשתיה, את המים החמים ולבסוף את החומץ. משרים את התכשיטים לכמה דק'. במהלך ההשריה מומלץ לשפשף עם מברשת שיניים את התכשיט ואת החריצים בפרט על מנת להוריד לכלוך ולנקות בין החריצים הקטנים ולהחזיר להשרייה. במקרים מסוימים יש לחזור על התהליך פעמיים ואפילו שלוש עד שהגעתן לרמת הנקיון הרצויה. לאחר שסיימתן לנקות את התכשיטים שטפו אותם במים וייבשו עם נייר סופג/ טואלט. 

להשלמת התהליך ולאחר שהתכשיט יבש לגמרי מומלץ לנקות במטלית לניקוי כסף להברקה(לינק).

2 לימון מוסיף המון 🙂

צריך: 

*לימון 

*מברשת שיניים

לוקחים לימון, חותכים אותו לחצי / רבעים (מה שיותר מתאים לתכשיט) ומשפשפים את הלימון על התכשיט. לאחר מכן בעזרת מברשת השיניים משפשפים את התכשיט כשהוא עדיין מכוסה במיץ הלימון על מנת לנקות לכלוך ולהגיע לבין החריצים. לאחר שסיימתן לנקות את התכשיטים שטפו אותם במים וייבשו עם נייר סופג/ טואלט. להשלמת התהליך ולאחר שהתכשיט יבש לגמרי מומלץ לנקות במטלית לניקוי כסף להברקה(לינק).

3 מטלית לניקוי כסף.

צריך:

*מטלית לניקוי כסף 

 לתכשיטים חלקים (בלי חריצים, משטח ישר) ברוב המקרים מטלית לניקוי כסף מספיקה על מנת לבצע את את פעולת הניקוי וההברקה. יש לשפשף חזק ובסבלנות עד שהגעתן לרמת הנקיון הרצויה. 

בנוסף לניקוי ביתי, כל הלקוחות שלנו נהנות משירותי ניקוי מקצועיים לכל החיים. עליכן רק להביא את התכשיט ולאסוף אותו בתום התהליך. כמובן שאנחנו זמינים לכל שאלה באינסטגרם / פייסבוק. 

×