ציפוי, זהב ומה שביניהם

תכשיטי הזהב בחנות נעשים במגוון טכניקות ולכן רשמתי הסבר קצר על כל אחת מהן:

ציפוי זהב:
ציפוי זהב נוצר על מנת לאפשר לאנשים תכשיטי זהב במחירים נוחים. הוא קיים באיכויות שונות וניתן לעשות אותו על מגוון מתכות. ציפוי זהב נעשה בטכניקה של טבילת התכשיט באמבטיית זהב, התזה, טוש ועוד…
יש עוביים שונים של ציפויים ועמידות התכשיט מושפעת מעובי ואיכות הציפוי. מאז ומתמיד היה לי חשוב מאוד להעניק לכן ציפויים איכותיים לאחר מספר שנים של בדיקות מעמיקות הגעתי לסוג הציפוי המתאים ביותר לכל תכשיט על מנת שתוכלו להנות מהתכשיטים לאורך זמן. הציפויים קיימים בצבע זהב צהוב ואדום (רוז גולד).

חשוב לדעת
- הציפוים שלנו אינם מכילים ניקל (חומר שהרבה בנות רגישות אליו וקיים בתכשיטים רבים)
- המתכת שמתחת לציפויים הינה כסף 925 או פליז. 
- עם הציפויים ניתן להתקלח אךלא מומלץ שיבואו במגע עם בשמים, קרמים ושמנים.
-
על כל תכשיט שרכשתן בציפוי זהב יש לכן 3 שנים אחריות 🙂

גולדפילד:
אחת השאלות הכי נפוצות היא "מה ההבדל בין ציפוי זהב לגולדפילד?"
טעות נפוצה בעולם שלנו היום היא המחשבה שגולפילד זה ציפוי זהב – זה לא.
גולדפילד היא מתכת שכבות – בה הזהב (השכבה העליונה) מחוברת בחום ובלחץ למתכת בסיס אחרת (פליז\נחושת) מכיוון שהשכבה העליונה היא זהב 12-14K זה יוצר עמידות מרבית.
(תכשיט גולדפילד יכיל בין 3-5% זהב טהור) לגולדפילד יש חותמת משלו על מנת להבדילו מתכשיטים אחרים: 14K GF 1/20. 

הגולדפילד מגיע בצבע זהב צהוב ואדום (רוז גולד).

-תמונת מאקרו של חותמת גולדפילד-

גולדפילד, כמו כסף והלחמת זהב, עלול להיות רגיש לחומרים חריפים כמו כלור, גופרית ועוד חומרים כימיים (בושם, קרמים, שמנים) ואפילו לאוויר אם הוא יושב הרבה זמן בחוץ או בקופסת תכשיטים עם ספוג. כל אלה יכולים לגרום לו להתחמצן (לשנות צבע) – אבל..! תמיד ניתן לנקות אותו בעזרת מטלית לניקוי כסף או ע"י הבאתו לחנות.

לכן מומלץ לענוד את תכשיטי הגולדפילד, להתקלח איתם ולעשות איתם הכל, מכיוון שהשימוש היומיומי מנקה אותם ומונע את ההתחמצנות.
במידה ואת לא עונדת את התכשיט באופן יומיומי מומלץ לשמור בשקית ניילון קטנה ואטומה כדי להפחית מגע עם האוויר.
על חישוקי הגולדפילד יש לכן 5 שנים אחריות 🙂

הלחמת זהב: 
הרבה מכן שואלות על ההלחמת זהב שלנו; זאת טכניקה מיוחדת שאנחנו עושים במיוחד לטבעות
(שמועדות לשחיקה גבוהה משאר התכשיטים). היא מתבצעת ע"י הלחמה של שכבה עבה של זהב 14k על הטבעת שעשויה מכסף 925 או מפליז. תהליך ההלחמה של הזהב על הטבעת יוצר עמידות וחוזק לאורך זמן.
ניתן להתקלח איתן, לשטוף איתן ידיים וכו'.
פיתחנו את השיטה עם הכימאי שלנו על מנת לתת מענה לטבעות איכותיות שלא נהרסות מהר אך במחירים יותר נוחים מזהב 14k מלא. ההלחמה מגיעה בצבע זהב צהוב ואדום (רוז גולד).
ההלחמה, כמו כסף וגולדפילד, עלולה להיות רגישה ללחות גבוהה, חומרים חריפים כמו כלור, גופרית ועוד חומרים כימיים (בושם, קרמים, שמנים) ואפילו לאוויר אם היא יושבת הרבה זמן בחוץ או בקופסת תכשיטים עם ספוג. כל אלה יכולים לגרום לה להתחמצן (לשנות את צבעה) – אבל..! תמיד ניתן לנקות אותה בעזרת מטלית לניקוי כסף או ע"י הבאתה לחנות.

לכן מומלץ לענוד את תכשיטי ההלחמה, להתקלח איתם ולעשות איתם הכל (חוץ מהבשמים והשאר שהוזכרו למעלה), מכיוון שהשימוש היומיומי מנקה אותה ומונע את ההתחמצנות. 
במידה ואת לא עונדת את התכשיט באופן יומיומי מומלץ לשמור בשקית ניילון קטנה ואטומה כדי להפחית מגע עם האוויר.
על תכשיטי ההלחמת זהב יש לכן אחריות ל 5 שנים ♡

זהב 18K/14K:
אין על זהב 🙂 
הזהב הינה מתכת אצילה, שאינה מתחמצנת, ניתן לעשות איתה הכל (בשמים, קרמים/ שמנים וכו'). ברוב הגדול של המקרים היא לא מעוררת רגישות בעור/ אינפקציה ולכן מעולה לבנות שרגישות למתכות. 
הזהב שאנחנו מכירים בתכשיטים הוא בעצם סגסוגת (עירבוב של מתכות).
אחד המאפיינים המשפיעים על הערך של תכשיט הזהב הוא סימן הקראט K– כלומר, כמה זהב יש בתכשיט. תכשיטי זהב נמדדים בקראט, יחידת משקל עתיקה הקובעת כיום את טוהר הזהב בתכשיט.
זהב K14 – יכול להיקרא גם זהב 583 מכיוון ש583 זאת כמות הזהב מתוך ה1000 שיש בליגורה. השאר מתכות אחרות. (לעיתים גם חתום כ 585 בגלל שמעגלים את המספר)
זהב K18 – יכול להיקרא גם זהב 750 מכיוון ש 750 זאת כמות הזהב מתוך ה 1000 שיש בליגורה. השאר מתכות אחרות.
זהב לבן – זהב לבן נעשה כמו הזהב הצהוב רק שלליגורה שלו מוסיפים גם פלדיום וזה מה שעושה אותו יותר לבן. בנוסף רוב תכשיטי הזהב הלבן עוברים ציפוי רודיום המקנה להם את צבעם הסופי שכולנו מכירות. גם זהב לבן נמדד בקראט כמו הזהב הצהוב.
זהב אדום (רוז גולד) – זהב אדום נעשה כמו הזהב הצהוב רק שלליגורה שלו מוסיפים יותר נחושת  וזה מה שעושה אותו יותר אדום. גם זהב אדום נמדד בקראט כמו הזהב הצהוב.

×